A nap videója: tíz magyar érem az Atom-kupán

Benépesült hétvégén az ASE-csarnok, ahol a magyarországi junior Európa-kupa-viadalon, a paksi Atom-kupán csaknem négyszáz versenyző mérte össze tudását. Több mint harminc ország sportolói érkeztek Paksra, ahol a magyar csapat tíz éremmel végül második helyen végzett az éremtáblázaton.

Előkelő helyen a paksi judósok a világranglistán

Két paksi fiú is súlycsoportja legjobb tíz versenyzője között szerepel a világranglistán. A kínai Grand Prix-torna lezajlott, így a budapesti világbajnokság hivatalos csapathirdetésre hamarosan sor kerül.

A nap videója: övvizsgára készülnek az ASE judokái

A TelePaks TV Lelátó című műsorának stábja ezúttal az Atomerőmű SE judo, illetve kajak-kenu szakosztályainak edzésein járt. Az ASE judósai övvizsgára készülnek, de előtte a fiatalok még Madocsára túráztak, kerékpárral.

Amikor megláttak az edzőteremben, kiröhögtek

Huszonöt éve ő nyerte az 1992-es olimpia meglepetésaranyát, most a hazai szövetség alelnökeként szurkol a judósoknak, hogy itthon lehessen valaki világbajnok. Alig ötven nap múlva kezdődik a Papp László Sportarénában a vb.

A nap videója: Cirjenics Miklós a Reggeli Startban

Egy arany, két ezüst, egy bronz a jekatyerinburgi Grand Slam-viadalon a magyar mérleg, a mieink elsőségét a paksiak 100 kilós, Rióban 17. versenyzője szerezte, aki márciusban Bakuban ilyen viadalon már bronzos volt, de az Eb nem sikerült neki – a világranglista 5. Cirjenics Miklós.

Bajnokait ünnepelte az Atomerőmű SE

Eredményes évet tudhat maga mögött az Atomerőmű Sportegyesület – tudatta a klub vezetősége az immár hagyományos májusi küldöttközgyűlésén. A szakosztályok versenyzői 2016-ban számos nemzetközi és hazai érmet szállítottak.

Európa-bajnoki csapatbronz paksi versenyzőkkel

Négy versenyzővel – Magyarországról a legtöbb indulóval – vett részt az Atomerőmű SE a felnőtt Európa-bajnokságon. Az egyéni küzdelmekben nem sok babér termett az ASE versenyzőinek: Pupp Rékának, Csoknyai Lászlónak, Cirjenics Miklósnak és Bor Barnának.

Eredményesen szerepelnek a paksi judósok

Braun Ákos vezetésével az Atomerőm SE három versenyzője látogatott a közeli Olaszországba. A lignanói Európa-kupán harminc ország 465 judósa küzdött az érmekért.