Az országos nyilvántartásban összesen 238 judoklub található, közülük tavaly 124 szerzett ranglistapontot. Ebben a mezőnyben érte el legjobb Csongrád megyei egyesületként a 13. helyet a Szatymazi SE judoszakosztálya, amely ezzel megismételte a 2016-os eredményét.

A klub versenyzői 69 viadalon indultak az elmúlt évben – akadt olyan hétvége, amikor itthon és külföldön öt eseményen voltak érdekeltek a sportolók. Csak a magyar egyéni és csapatbajnokságok alapján az első ötben, a régióban pedig a Paks és a Baja mögött a harmadik helyen található a Szatymaz.

Három bajnoka lett a klubnak: Zádori Panna (diák B-korcsoport), Nagy Dániel (diák B-korcsoport) és Tóth Ferenc (felnőtt II. osztály). Összesen 137 első, 102 második és 179 harmadik helyet értek el az egyesület judósai a különböző versenyeken, ebből 29 bajnoki érmes sportoló volt. Külön érdekesség, hogy a csapatbajnokságok minden korosztályában tudtak indítani fiú- és lánycsapatot egyaránt. A legjobb helyezést a felnőtt nők érték el (ezüstérem), emellett bronzérmek (serdülő, ifjúsági és junior lányok, serdülő fiúk) kísérték az évet.

A szatymaziak megkezdték a 2018-as versenyszezont és már remek eredményeik is vannak.