Szegeden harcoltak a Kecskeméti Judo Club-Kecskeméti Sportiskola judósai október utolsó hétvégéjén, négy éremmel – közte egy magyar bajnoki címmel – és öt pontszerző helyezéssel térhettek haza.

Az ifjúsági B-korcsoportos országos bajnokságon Nagy Nimród a 42 kilogrammban minden meccsét szépen hozta a nála idősebb korcsoportban, ezzel harmadszor is nyakába akasztották a magyar bajnoki aranyérmet. Ugyanebben a korosztályban Makkai Szonja (44 kg) komoly mérkőzések után ezüstérmes lett, Lovászi Bendegúz (81 kg) pedig bronzérmet nyert, meghozta eredményét szorgos munkája. Szendrővári Zsombor (73 kg) és Csontos Viktória (70 kg) nagyokat csatázva lett ötödik, Fehér Maja (+70 kg) és Pusztai Maximilian (81 kg) pedig a pontszerző hetedik helyen végzett.

A felnőtt és junior országos rangsorversenyen Nagysolymosi Sándor, Cseh Márk és Nagysolymosi Tibor tanítványai közül Borsos Kristóf a 100 kilogrammban erős küzdelmek árán ezüstérmes lett, Makány Ádám (60 kg) pedig az ötödik helyet hozta el magának.