Összpontosíts! Ez az egyetlen szupererő, amelyre 2024-ben szükséged lesz – ezt üzente a Hód Judo SE edzői kara a tanítványoknak. Nem véletlenül, igen mozgalmas év vár a hódmezővásárhelyi judósokra.

„Tavaly szereztük meg az első ifjúsági fiú magyar bajnoki érmünket, az idén elnyertük az egyesület első női ifjúsági magyar bajnoki érmét is, és immár van a juniorok között is férfi és női magyar bajnoki érmünk is – osztotta meg az örömhírt a Hód Judo SE edzője, dr. Hangyási Dávid Botond. – Korán kezdtük az évet, hogy lássuk, hogyan szerepelnek az első éves ifik. Zágrábban erős mezőnyben szoros döntőig jutottunk a vilárganglista első öt helyezettje között jegyzett, tavalyi koperi Európa-kupán aranyérmes, a Győrben bronzérmes Laura Barisiccsel. Sok környékbeli nemzetközi versenyen elért eredmény alapján döntöttünk amellett, hogy az első éves ifikkel is belekóstolunk az Európa-kupák világába. Tíz gyerekkel utaztunk a poreci táborba, ahol többek között a brazil válogatottal is sokat tudtunk meccselni, értékes tapasztalatokra tettünk szert. Sajnos nagyon költséges az Európa-kupák világa, a szülők és kisebb szponzoraink segítségével jutottunk el idáig.”

A Judo Yama Arashi Udine téli edzőtáborában az olimpiai bajnok
Ole Bischoftól is tanulhattak a vásárhelyi judokák

A Hód Judo SE judósai közül Pallai Dóra (U18, 52 kg) ezüst-, Török Zoltán (U14, 50 kg) bronzérmes lett, Török Csenge (U18, 63 kg) a hetedik helyen zárt a zágrábi nemzetközi tornán.

Az UTE judocsarnokában megrendezett felnőtt és junior országos rangsorversenyen Kőhegyi Fanni (70 kg) a dobogó második fokára állhatott. A horvátországi Csáktornyán megrendezett Zrinski Openen négy ötödik helyezés mellett Pallai Dóra (U16, 52 kg), Hangyási Zengő Eszter (U14, 63 kg) és Hangyási Csongor Botond (U12, +55 kg) arany-, Török Zoltán (U14, 50 kg) ezüst-, Török Csenge (U16, 63 kg), Ládi Levente Zsolt (U16, 46 kg), Bálint-Borlai Noel (U10, 34 kg) és Dabis Dorottya (U10, 25 kg) pedig bronzérmet nyert.

A lendvai nemzetközi tornán Túri Alex (U21, 100 kg), Pallai Dóra (U16, 52 kg) és Török Csenge (U16, 63 kg) ezüst-, Varga Szabolcs Dominik (U21, 60 kg) és Ládi Levente Zsolt (U16, 46 kg) bronzéremmel zárt. A szegedi ifjúsági magyar bajnokságon Török Csenge (63 kg) a dobogó harmadik fokára állhatott, Varga Szabolcs Dominik (60 kg) pedig ötödik lett.

Az ugyancsak Szegeden megrendezett felnőtt és junior Magyar Kupán Kőhegyi Fanni (70 kg) nyakába bronzérmet akasztottak, Túri Alex (100 kg) pedig a hetedik helyen zárt.

Az Első Beton-kupán Posztós Gergő (serdülő, 66 kg) és Hangyási Zengő Eszter (diák A, 63 kg) arany-, Sárai Bendegúz (serdülő, 66 kg), Dabis Emese (diák C, 33 kg) és Hangyási Csongor Botond (diák C, +60 kg) bronzérmes lett, Ládi Levente (serdülő, 50 kg), Ternai Barnabás (serdülő, 66 kg) és Török Zoltán (diák A, 50 kg) az ötödik helyig jutott.

A kecskeméti junior országos bajnokságon két érem jutott a hódoknak, Kőhegyi Fanni (70 kg) és Varga Szabolcs (55 kg) is bronzérmes lett, Túri Alex (100 kg) a hetedik helyen zárt. Az ugyancsak Kecskeméten megrendezett Mindenkinek aranyérmet játékos vetélkedőn Dabis Emese, Szabó Sándor, Török Emese, Farkas Zente, Morár Mátyás, Gilicze Henrik, Dabis Mihály, Török Árpád, Tóth Titanilla és Fejes Gábor képviselte a Hód Judo SE színeit.

A mórahalmi rangsorversenyen két ötödik helyezés mellett Hangyási Zengő Eszter (diák A, 63 kg) nyert ezüst-, Posztós Gergő (serdülő, 66 kg) és Hangyási Csongor Botond (diák C, +60 kg) pedig bronzérmet. A szerbiai Nagybecskereken Kőhegyi Fanni (felnőtt 70 kg), Török Csenge (U18, 63 kg) és Hangyási Zengő Eszter (U14, 63 kg) is bronzérmes lett.

A felsoroltakból is látszik, a Hód Judo SE növendékei mindeddig jól összpontosítanak...