Magyar bajnoki ezüst- és bronzéremmel lett gazdagabb a Vasas judoszakosztálya az elmúlt hétvégén, a Budai Judo Akadémia növendékei eredményesen szerepeltek Szegeden.

Az ifjúsági országos bajnokságon a Vasas judokái közül Damm Olivér (46 kg) ezüst-, Bartyik Szofi (57 kg) pedig bronzérmet szerzett, Tóth Zakariás (50 kg) az ötödik, Kolossvári Regina (63 kg) a hetedik helyen végzett.

Másnap ugyancsak Szegeden rendezték meg az Első Beton-kupa nemzetközi serdülő és diákversenyt, amelyen Kovalchuk Alevtina (diák B, 49 kg) arany-, Frantzen Léna (serdülő, 52 kg) és Bartyik Zita (diák B, 40 kg) ezüstérmet nyert, Kovács Barnabás (diák A, 32 kg) az ötödik, Pongrátz Krisztián (serdülő, 50 kg), Szakál Levente (serdülő, 55 kg) és Novák Mirkó (diák A, 45 kg) pedig a hetedik helyen zárt.

Remekül szerepeltek a Vasas fiataljai a kétnapos lendvai nemzetközi versenyen, amelyen hét arany-, két ezüst- és két bronzéremmel, valamint két ötödik helyezéssel az összesített csapatverseny második helyén végeztek.