Akárcsak egy évvel korábban, 2023-ban is a BHSE lett Magyarország legeredményesebb judoklubja, a Magyar Judo Szövetség egyesületi pontversenyét nagy fölénnyel nyerték a honvédosok. Tavaly összesen százhúsz klub gyűjtött pontokat.

A BHSE judoszakosztálya a különböző korcsoportokban jó néhány kiemelkedő eredményt ért el, Özbas Szofi világbajnoki bronzérmet, Európa-bajnoki ötödik helyezést ért el, három Grand Slam-érem megszerzése mellett, az U23-as Európa-bajnokságon Kőszegi Rebeka egyéniben, Adorjáni Gergely csapatban lett bronzérmes, a junior-világbajnokságon Kriza Anna, az ifjúságiak világbajnokságán Pintér Bulcsú lett ötödik, az ifjúsági Európa-bajnokságon Kollár Sebestyén ezüstérmes lett.

Az összesített rangsor második helyén a Pánczél Gábor vezette MTK Budapest végzett, a dobogó harmadik fokára pedig Braun Ákos vezetőedző csapata, az Atomerőmű SE kapaszkodott fel.

10. (7.) Ledényi JI 1461

A BHSE sikere 2023-an is átütő volt: a nemzetközi színtéren és a hazai bajnokságok során gyűjtött pontokat tekintve egyaránt a Honvéd lett az első 2022. A hazai bajnokságok rangsorában az MTK Budapest szerezte meg a második, az UTE pedig a harmadik helyet, a nemzetközi színtéren az MTK Budapest lett a második, az Atomerőmű SE pedig a harmadik a képzeletbeli dobogón.

A teljes, korosztályokra lebontott rangsorokat megtalálhatják a Magyar Judo Szövetség honlapján: KLIKK IDE!