Ausztriában rendezték meg a junior Európa-kupa sorozat állomását, amelyen a magyar csapatból Kőszegi Rebeka, Mamira Luca és Sági Nikolett is felállhatott a dobogó harmadik fokára.
Sági Nikolett (balról a harmadik) a negyedik bronzérmét
gyűjtötte be az idén ebben a sorozatban
A grazi viadalon huszonhét ország négyszáztizennyolc judósa lépett tatamira, a magyar színeket harmincöt juniorkorú versenyzőnk képviselte. Közülük hárman léphettek végül dobogóra, a húsz esztendős Kőszegi Rebeka (48 kg, BHSE) ebben az évben már a harmadik érmét szerezte meg ebben a sorozatban, ezúttal bronzérmet szerzett.
Kőszegi Rebeka (balról a harmadik) ismét dobogóra állhatott
A tizennyolc éves ifjúsági világbajnok, Mamira Luca (Dunaharaszti MTK) az egy héttel korábbi, paksi második hely után ezúttal harmadik lett az 52 kilogrammosok között. A tizenkilenc éves Sági Nikolett (78 kg, KSI SE) ebben az évben már a negyedik bronzérmét zsebelte be a junior Európa-kupában.
Mamira Luca (balról a harmadik) bronzérmet hoz haza Ausztriából
A mieink további értékes helyezésekkel zárták a grazi tornát: Adorjáni Gergely (73 kg, BHSE), Dobos Levente (+100 kg, Ledényi JI) és Kriza Anna (63 kg, BHSE) az ötödik, Gábor Áron (66 kg, MTK Budapest), Lakatos György (+100 kg, Tatabányai SC) és Keller Rebeka (52 kg, Ippon Judo Tatabánya) pedig a hetedik helyen végzett.
Az éremtáblázat első helyét a grúz csapat (3 arany, 4 bronz) szerezte meg, megelőzve Olaszországot (2, 4, 2) és Brazíliát (2, 1, 2), a magyar csapat a három bronzéremmel tizenharmadik lett.
Junior Európa-kupa, Graz
FÉRFIAK
60 KG (46 induló)
1. Talgat Orinbasszar (kazah)
2. Michel Augusto (brazil)
3. Roger Pereira (brazil)
3. Toma Gelasvili (grúz)
5. Marcus Auer (osztrák)
5. Simone Aversa (olasz)
7. Ulan Jelusszizov (kazah)
7. Christopher Velazco (amerikai)
FARKAS BENCE (MTK Budapest) helyezetlen
66 KG (52 induló)
1. Robert Sorkin (izraeli)
2. Akilzan Zubatkanov (kazah)
3. Aleko Kaszradze (grúz)
3. Alessio De Luca (olasz)
5. Tengo Zirakasvili (grúz)
5. Ronald Lima (brazil)
7. GÁBOR ÁRON (MTK Budapest)
7. Eran Fiks (izraeli)
MAJOR ÁDÁM (BHSE) és
FARKAS ZSOMBOR (Rákosvidéke Hajtós DSE) helyezetlen
73 KG (70 induló)
1. Giorgi Loladze (grúz)
2. Vincenzo Pelligra (olasz)
3. Philip Drexler (német)
3. Jevhen Honcsarko (ukrán)
5. ADORJÁNI GERGELY (BHSE)
5. Dimitar Goszpodinov (bolgár)
7. Nazar Kuljesov (ukrán)
7. Levi Maerkt (német)
POKK ARMAND (Tatabányai SC),
BARCZIKAY ÁKOS (UTE),
MÁTÉFFY GÁBOR (Zalaegerszegi JSE),
ZELCSÉNYI MIKLÓS (UTE) és
EICHMÜLLER GERGŐ (Ceglédi VSE) helyezetlen
81 KG (47 induló)
1. Luka Babucidze (grúz)
2. Alessandro Bellini (olasz)
3. Joshua de Lange (holland)
3. Alekszandre Loladze (grúz)
5. Yaniv Agronov (izraeli)
5. Igor Curkan (ukrán)
7. Caspar Golland (német)
7. Luka Turazasvili (grúz)
DEMETER MARCELL (MTK Budapest),
KISS LEVENTE (Vasas Judo),
SZTANKÓ DÁNIEL (UTE)
DEMETER BENDEGÚZ (MTK Budapest),
VÁGÓ LEVENTE (UTE) és
LAKK ZSOMBOR (KSI SE) helyezetlen
90 KG (33 induló)
1. Tommaso Fava (olasz)
2. Floris den Hartog (holland)
3. Tamaz Koberidze (grúz)
3. Lars van Oostrum (holland)
5. Giorgi Dzsabniasvili (grúz)
5. Andrea Raffaeli (olasz)
7. Armin Pacariz (német)
7. Giorgi Hmaladze (grúz)
LAKOS MÁTÉ (Rákosvidéke Hajtós DSE) és
MIKLÓSVÖLGYI DÁNIEL (Ippon Judo Tatabánya) helyezetlen
100 KG (21 induló)
1. Miheil Dzsaparidze (grúz)
2. Joes Schell (holland)
3. Bogdan Petre (román)
3. Jean Carletti (olasz)
5. Erekle Bazierisvili (grúz)
5. Benjamin Mataseje (szlovák)
7. Timon Riemens (holland)
7. Rares Arsenie (román)
KENDERESI PÉTER (Pécsi VSK) helyezetlen
+100 KG (13 induló)
1. Salva Guresidze (grúz)
2. Ucsa Tabatadze (grúz)
3. Daniel Udsilauri (német)
3. Darius Georgescu (román)
5. DOBOS LEVENTE (Ledényi JI)
5. Nikita Nikitenko (német)
7. LAKATOS GYÖRGY (Tatabányai SC)
7. Giorgi Tabatadze (grúz)
BALOGH JÁNOS (Rákosvidéke Hajtós DSE) helyezetlen
NŐK
48 KG (24 induló)
1. Merve Azak (török)
2. Sofia Mazzola (olasz)
3. KŐSZEGI REBEKA (BHSE)
3. Sila Ersin (török)
5. Anneliese Fielder (ausztrál)
5. Rafaela Batista (brazil)
7. Vera Wandel (holland)
7. Giulia Giorgi (olasz)
SZELECZKI SZABINA (BHSE) helyezetlen
52 KG (23 induló)
1. Micaela Sciacovelli (olasz)
2. Luciana Catana (román)
3. MAMIRA LUCA (Dunaharaszti MTK)
3. Carina Klaus-Sternwieser (osztrák)
5. Masa Slavinec (szlovén)
5. Fabiane Pires (brazil)
7. KELLER REBEKA (Ippon Judo Tatabánya)
7. Gaia Stella (olasz)
VÉG LUCA (Ceglédi VSE) helyezetlen
57 KG (22 induló)
1. Bianca Reis (brazil)
2. Verena Hiden (osztrák)
3. Beatriz Comanche (brazil)
3. Luna Verfaillie (belga)
5. Natascha Lauber (német)
5. Sarah Souza (brazil)
7. Maud Lavrijssen (holland)
7. Nehle Wakup (német)
SZÁSZ HANNA (Siklós SE) és
BOGNÁR INEZ (BHSE) helyezetlen
63 KG (28 induló)
1. Karlee Carrouth (amerikai)
2. Antonietta Palumbo (olasz)
3. Lisa Tretnjak (osztrák)
3. Esmee Kroon (holland)
5. KRIZA ANNA (BHSE)
5. Savita Russo (olasz)
7. Aquilina Chayeb (libanoni)
7. Emily Starzer (osztrák)
VIT LILI (MTK Budapest),
KELEMEN ADÉL (Szolnoki Sportcentrum-Sportiskola) és
PÉTER FRUZSINA (KSI SE) helyezetlen
70 KG (16 induló)
1. Elena Dengg (osztrák)
2. Samira Bock (német)
3. Tayla Grauer (német)
3. Nika Koren (szlovén)
5. Tanja Grünewald (német)
5. Nadia Swinkels (holland)
7. Balogh Hanna (romániai)
7. Kaillany Cardoso (brazil)
PIRITI REBEKA (Vasas Judo) helyezetlen
78 KG (14 induló)
1. Mathilda Niemeyer (német)
2. Laura Summer (osztrák)
3. SÁGI NIKOLETT (KSI SE)
3. Szofija Pajics (bosnyák)
5. Berber Ludema (holland)
5. Eleonora Giusti (olasz)
7. Ema Kolmanko (szlovén)
7. Nika Jakus (horvát)
+78 KG (9 induló)
1. Katia Alves (brazil)
2. Gabrielle Bouvier (belga)
3. Duygu Dirgen (török)
3. Paulien Sweers (holland)
5. Enya Pires (brazil)
5. Tiziana Marini (olasz)
7. Maria Colito (portugál)
7. Paula Pastiu (román)
LEGYEN ÖN IS A KLUB TAGJA!
(Judoinfo.hu 2023
Gombkötő Roland
Fotó: EJU, Oliver Sellner)