Varsóban rendezik meg az ifjúsági korcsoport idei Európa-bajnokságát, amelyen tizenkilenc válogatott versenyzőnk száll harcba a fényes Európa-bajnoki érmekért.
ÉLŐ EREDMÉNYEK    JUDO TV

Az ifjúsági Eb-n tavaly Sipőcz Richárd tiszteletére játszották el a Himnuszt

Sokszor szóba került már, hogy a kétezres évek első felében elkényeztettek bennünket ifjúsági korú judósaink, Maros Barbara 2007-es győzelme után azonban néhány évig „be kellett érnünk” ezüstökkel és bronzokkal. 2013-ban aztán berobbant Gercsák Szabina, aki nemcsak a tallinni Eb-n diadalmaskodott, hanem néhány héttel később Miamiban a világbajnokságot is megnyerte. Két éve ismét felcsendült a Himnusz, Sipőcz Richárd a nehézsúlyban aratott győzelmet, két éve Özbas Szofi állhatott fel a dobogó legmagasabb fokára, tavaly pedig ismét Sipőcz Richárd lett korosztályos Európa-bajnok, de a dobogó harmadik fokára állhatott Vég Zsombor és Özbas Szofi is
.

„Válogatottunk számára az eredményességi elvárás az egyéni versenyekben női és férfi vonalon is egy érem és egy pontszerző hely megszerzése, a vegyes csapatversenyben pedig pontszerző helyezés a célkitűzés" – tájékoztatott Bíró Norbert, a férfi ifjúsági válogatott szövetségi edzője. Bíró Norbert és Hatos Zsuzsanna női szövetségi edző mellett a csapattal tart Hajtós Bertalan utánpótlás igazgató, továbbá az edzők közül Márczi Zoltán, Szabó Tibor, Illyés Miklós, Csernoviczki Csaba és Nagy János is.

A magyar Európa-bajnoki keret

FÉRFIAK
50 kg:
Barczikay Ákos (Óbudai JC). 55 kg: Farkas Bence (Rákosvidéke Hajtós DSE), Pomázi Dominik (Ceglédi VSE). 60 kg: Gombás Bálint (Győri AC), Marosi Bálint (Óbudai JC). 66 kg: Szabó Áron (Ippon Judo Tatabánya), Szegedi Dániel (Ceglédi VSE). 81 kg: Sáfrány Péter (Miskolci VSC). 90 kg: Ijjas Attila (BHSE), Turánszki Zalán (Miskolci VSC). Szövetségi edző: Bíró Norbert
NŐK
40 kg:
Mamira Luca (Toto Sport). 44 kg: Vaska Fanni (Ippon Judo Tatabánya). 48 kg: Kriza Anna (Miskolci VSC), Kőszegi Rebeka (BHSE). 52 kg: Harmath Eszter (UTE). 63 kg: Sipos Dorina (Szatymazi SE), Nyíri Nikolett (Rákosvidéke Hajtós DSE). 70 kg: Sági Nikolett (Ceglédi VSE). +70 kg: Farkas Szilvia (Győri AC). Szövetségi edző: Hatos Zsuzsanna

Lengyelországban az Európa-bajnokság első három napján kerül sor az egyéni küzdelmekre, vasárnap pedig az olimpiai programban is szereplő vegyes csapatverseny következik.