2017. augusztus 11.

Ifjúsági világbajnokság: Varga Brigitta világbajnok lett!

Tovább remekelnek judósaink Chilében: Varga Brigitta megszerezte a magyar judosport második ifjúsági világbajnoki címét, s a többiekre sem lehet panasz, összesen két érem és két pontszerző helyezés a második versenynap termése.




A KSI SE csillaga négy magabiztos ippongyőzelemmel robogott be a fináléba, ahol a német Masca Ballhaus nézett vele farkasszemet. A négyperces küzdelmi idő sem pontot, sem intést nem hozott egyik félnek sem, jöhetett a ráadás. Gosztonyi Zsolt tanítványa jól bírta erővel, s nem kegyelmezett, vazarit érő dobásával megszerezte a hőn áhított világbajnok aranyérmet.




Varga Brigitta döntő mérkőzése Chilében


Az 52 kilogrammos Özbas Szofi Feczkó Csanádhoz hasonlóan triplázni tudott, a kaunasi ifjúsági Európa-bajnokságot megnyerte, a győri Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon bronzérmet szerzett, s most Chilében is felállhatott a dobogóra. Az elődöntő bár nem sikerült a ceglédi judósnak, az utolsó mérkőzésen ismét erődemonstrációt tartott, s észak-koreai riválisát legyőzve, megszerezte a bronzérmet.


 

Ifjúsági világbajnoki érmeseink

Aranyérmes (2)
Gercsák Szabina (63 kg, 2013, Miami)
Varga Brigitta (48 kg, 2017, Santiago de Chile)

Ezüstérmes (3)
Tóth Krisztián (73 kg, 2009, Budapest)
Mihalovits Kincső (44 kg, 2013, Miami)
Tóth Fanni (+70 kg, 2015, Szarajevó)

Bronzérmes (2)
Feczkó Csanád (50 kg, 2017, Santiago de Chile)
Özbas Szofi (52 kg, 2017, Santiago de Chile)


Az 52 kilogramm másik magyar versenyzője, Kármán Andrea, valamint a 60 kilogrammos Szeredás Botond is két-két mérkőzést tudott nyerni, s mindketten a még pontszerző hetedik helyen zárták a chilei világbajnokságot.

 

Az ifjúsági világbajnokság további programja


Augusztus 11., péntek
Férfi 73 
(Nerpel Gergely) és 81 kg (Tóth Benedek)
Női 57 (Maróti Alexandra, Nyíri Nikolett) és 63 kg

Augusztus 12., szombat
Férfi 90
 (Tóth Csaba) és +90 kg (Sipőcz Richárd)
Női 70 és +70 kg (Faragó Petra)

Augusztus 13., vasárnap
Vegyes csapatverseny


IFJÚSÁGI VILÁGBAJNOKSÁG, SANTIAGO DE CHILE


FÉRFIAK

50 KG (19 induló)
1. Aldi De Oliveira (brazil)
2. Makszud Ocsilov (üzbég)
3. FECZKÓ CSANÁD (Miskolci VSC-MVSI)
3. Daan Moes (holland)
5. Abdulaziz Kara (török)
5. Ejder Tokay (török)
7. Juan Montealegre (kolumbiai)
7. Georgij Tretyakov (orosz)

55 KG (36 induló)
1. Mihrac Akkus (török)
2. Luka Kapanadze (grúz)
3. Abrek Nagucsev (orosz)
3. Szumi Hitojosi (japán)
5. Sukhbat Byambasuren (mongol)
5. An Szin Hjok (észak-koreai)
7. Hvang Kum Szong (észak-koreai)
7. Aristides Junior (brazil)
NAJI DÁVID (Kaposvári JK) és
VIDA ANDRÁS (Győri AC) helyezetlen

60 KG (33 induló)
1. Kazbek Nagucsev (orosz)
2. Nurzat Szalimbajev (kazah)
3. Narmandakh Bayanmunkh (mongol)
3. Kondo Hajato (japán)
5. Luigi Centracchio (olasz)
5. Vadim Csernov (ukrán)
7. Tomas Couzo Aspitia (argentin)
7. SZEREDÁS BOTOND (Nippon Sport JC)

66 KG (34 induló)
1. Kacura Ranto (japán)
2. Mark Hristov (bolgár)
3. Dzamoliddin Abdullojev (tádzsik)
3. Keagan Young (kanadai)
5. Bayram Kandemir (török)
5. Dmitrij Pridira (orosz)
7. Ian Kukita (argentin)
7. Giovanni Zaraca (olasz)


NŐK

40 KG (13 induló)
1. Marina Vorobeva (orosz)
2. Ivana Nikolics (montenegrói)
3. Anasztaszija Balaban (ukrán)
3. Jente Verstraeten (belga)
5. Glafira Boriszova (orosz)
5. Sara Kulim (kazah)
7. Ana Bjelics (szerb)
7. Maria Vera (IJF)

44 KG (22 induló)
1. Kavabata Haruka (japán)
2. Kim Dzsong Hung (észak-koreai)
3. Amanda Arraes (brazil)
3. Carlotta Avanzato (olasz)
5. Marjam Amhadova (orosz)
5. Liza Gateau (francia)
7. Laura Ferreira (brazil)
7. Gamze Sayma (török)
KARDOS TÍMEA (Győri AC) és
KLEIN DORINA (Ceglédi VSE) helyezetlen

48 KG (27 induló)
1. VARGA BRIGITTA (KSI SE)
2. Mascha Ballhaus (német)
3. Jana Gussenberg (német)
3. Vatanabe Aiko (japán)
5. Szita Kadambajeva (üzbég)
5. Andrea Sztojadinov (szerb)
7. Marta Kuras (lengyel)
7. Naomi Van Krevel (holland)

52 KG (33 induló)
1. Seija Ballhaus (német)
2. Faiza Mokdar (francia)
3. Kobajasi Mina (japán)
3. ÖZBAS SZOFI (Ceglédi VSE)
5. Nilufar Ermagambetova (üzbég)
5. Mun Huj Szong (észak-koreai)
7. Natalja Jelkina (orosz)
7. KÁRMÁN ANDREA (UTE)


A magyarok eredményei
FÉRFIAK
50 KG. 1. forduló:
Feczkó Csanád erőnyerő. 2. forduló: Feczkó Csanád–Tsogt-Ochir Byambajav (mongol) 10–0. 3. forduló: Feczkó Csanád–Makszund Ocsilov (üzbég) 0–7. A vigaszágon: Feczkó Csanád–Juan Montealegre (kolumbiai) 7–0. A 3. helyért: Feczkó Csanád–Ejder Toktay (török) 10–0.
55 KG. 1. forduló: Naji Dávid–Daniel Santos (portugál) 0–10; Vida András erőnyerő. 2. forduló: Vida András–Kum Szong Hvang (észak-koreai) 0–7.
60 KG. 1. forduló: Szeredás Botond erőnyerő. 2. forduló: Szeredás Botond–Abdullah Ozcan (török) 10–0. 3. forduló: Szeredás Botond–Willis Garcia (venezuelai) 7–0. 4. forduló: Szeredás Botond–Kondo Hajato (japán) 0–10. A vigaszágon: Szeredás Botond–Vadim Csernov (ukrán) 0–7.

NŐK
44 KG. 1. forduló: Kardos Tímea erőnyerő; Klein Dorina– Amanda Arraes (brazil) 0–7. 2. forduló: Kardos Tímea–Kavabata Haruka (japán) 0–7.
48 KG. 1. forduló: Varga Brigitta–Sophie Robins (ausztrál) 10–0. 2. forduló: Varga Brigitta–Chiara Palanca (olasz) 10–0. 3. forduló: Varga Brigitta–Jana Gussenberg (német) 10–0. Elődöntő: Varga Brigitta–Andrea Sztojadinov (szerb) 10–0. Döntő: Varga Brigitta–Mascha Ballhaus (német) 7–0.
52 KG. 1. forduló: Özbas Szofi és Kármán Andrea erőnyerő. 2. forduló: Özbas Szofi–Nicole Franzoi (brazil) 10–0; Kármán Andrea–Alexandra Lindsay (ausztrál) 7–0. 3. forduló: Özbas Szofi– Annika Wurfel (német) 10–0; Kármán Andrea–Skyler Cummings (amerikai) 7–0. 4. forduló: Özbas Szofi–Kobajasi Mina (japán) 10–0; Kármán Andrea–Nilufar Ermaganbetova (üzbég) 0–7. A vigaszágon: Kármán Andrea–Mun Huj Szong (észak-koreai) intéssel 0–1. Elődöntő: Özbas Szofi–Faiza Mokdar (francia) 0–10. A 3. helyért: Özbas Szofi–Mun Huj Szong (észak-koreai) 10–0.


 
LEGYEN ÖN IS A KLUB TAGJA!
(Judoinfo.hu 2017
Fotó: IJF, Mayorova Marina)