2017. május 09.

Ifjúsági judósaink ismét a csúcson!

A romániai Ploiestiben rendeztek ifjúsági Európa-kupát a hétvégén, amelyen huszonhét ország több mint ötszáz judósa vett részt. A magyar színeket huszonhárom férfi és húsz női versenyző képviselte.




Szeredás Botond (balról a második) aranyérmet szerzett




Kardos Tímea (balról a második) nyerte a 44 kilogrammosok küzdelmeit




Özbas Szofi (balról a második) is a dobogó legfelső fokára állhatott




Két magyar a dobogón: Maróti Alexandra (balról a második) és Nyíri Nikolett (jobbról)




Faragó Petra (balról a második) az ötödik magyar aranyéremmel


Kitűnően szerepeltek judósaink Ploiestiben, jelentős fölénnyel – öt arany- és négy bronzéremmel – végeztünk az éremtáblázat élén, megelőzve a házigazda Romániát (2, 2, 3) és Horvátországot (2, 0, 2).

A férfiak 60 kilogrammos mezőnyén öt ippongyőzelemmel robogott végig a Nippon Sport Judo Club kiválósága, Szeredás Botond. A nőknél négyszer is felcsendült a Magyar Himnusz: Kardos Tímea a 44, Özbas Szofi az 52, Maróti Alexandra az 57, míg Faragó Petra a +70 kilogrammban nem talált legyőzőre.




Naji Dávid (balról a harmadik) bronzéremmel térhetett haza




Nerpel Gergely (balról a harmadik) is dobogóra állhatott




Varga Brigitta (jobbról) is bronzérmet szerzett!


A mieink közül további négyen zárták győzelemmel a tornát: Naji Dávid, Nerpel Gergely, Varga Brigitta és Nyíri Nikolett is sikerrel vette a bronzcsatát. Pontszerző helyen négy magyar judós végzett: Harmath Eszter és Bajcsev Vivien az ötödikként, Klein Dorina és Kármán Andrea a hetedikként térhetett haza a romániai viadalról.


IFJÚSÁGI EURÓPA-KUPA, PLOIESTI


FÉRFIAK

50 KG (30 induló)
1. Ejder Toky (török)
2. Abdulaziz Kara (török)
3. Berat Bahadir (török)
3. Furkan Cinci (török)
5. Uladzislau Dzvonyik (fehérorosz)
5. Mircea Tomescu (román)
7. Andrej Ferro (olasz)
7. Emirhan Karahan (török)

55 KG (58 induló)
1. Ruszlan Halavacsu (fehérorosz)
2. Tomasz Zielski (lengyel)
3. Mihrac Akkus (török)
3. NAJI DÁVID (Kaposvári JK)
5. Umut Kalkan (török)
5. Paul Onofrei (román)
7. Adil Oszmanov (moldáv)
7. Danilo Tomasevszkij (ukrán)
BERINGER DOMINIK (Budaörsi SC)
MÁTHÉ BENCE (BHSE)
SZEGEDI DÁNIEL (Ceglédi VSE)

60 KG (52 induló)
1. SZEREDÁS BOTOND (Nippon Sport JC)
2. Turpal Djoukaev (finn)
3. Vadim Csernov (ukrán)
3. Michele Ronzoni (olasz)
5. Radvánszki Szilárd (romániai)
5. Jan Svoboda (cseh)
7. Filippo Cicciarella (olasz)
7. Abdullah Ozcan (török)
BÓKA BENDEGÚZ (Domaszéki JISE)
DÉTÁRI DÁNIEL (Ceglédi VSE)
HAJDÚ MÁTYÁS (Egri VSI)
HORVÁTH BENCE (Egri VSI)
SZATMÁRI GYÖRGY (UTE)
VIDA ANDRÁS (Győri AC)


66 KG (59 induló)
1. Petru Peivan (moldáv)
2. Adrian Sulca (román)
3. Umalt Demirel (török)
3. Sztanyiszlav Szemkov (ukrán)
5. Bayram Kandemir (török)
5. Sagiv Sahar (izraeli)
7. Mark Hrisztov (bolgár)
7. Damian Sokolovic (horvát)
9. MEZEI BERNÁT (Pénzügyőr SE)
JOÓ MÁTÉ (Samurai JC)
MURÁNYI TAMÁS (Budaörsi SC)
ÓCSAI SÁNDOR (Ceglédi VSE)

73 KG (54 induló)
1. Andrei Pirloga (román)
2. Muhammet Koc (török)
3. Dobromir Kalisterski (bolgár)
3. NERPEL GERGELY (Rákosvidéke Hajtós DSE)
5. Daniel Buzica (moldáv)
5. Dimitrije Nedeljkovic (szerb)
7. Marko Ahmed Trifunovic (szerb)
7. Alex Cret (román)
JÁNIK VIKTOR (Tatabányai JC)
SÁNDOR PÉTER (Szatymaz SE)

81 KG (42 induló)
1. Eugen Matveiciuc (moldáv)
2. Valery Kamkou (fehérorosz)
3. Kristiyan Anev (bolgár)
3. Marat Kryzhanskyi (ukrán)
5. Markus Edlund (svéd)
5. Fatih Kosa (török)
7. Antonios Popov (görög)
7. Ivan Yureskul (ukrán)
9. TOMPA PÉTER (Szatymaz SE)
BAJCSEV TAMÁS (BHSE)

90 KG (17 induló)
1. Eduard Serban (román)
2. Aliaksei Gromov (fehérorosz)
3. Bruno Katic (horvát)
5. Catalin Ermurachi (moldáv)
7. Abdullah Solakoglu (török)
7. Grigore Taban (moldáv)
9. HAJDU BALÁZS (Veszprém JSE)
TÓTH CSABA (Pénzügyőr SE)

+90 KG (23 induló)
1. Filip Miljevic (horvát)
2. Omer Aydin (török)
3. Ivaylo Dimitrov (bolgár)
3. Alexandru Roman (román)
5. Ilie Dorofeev (moldáv)
5. Eduard Pescarus (román)
7. Evgeny Shmachilin (izraeli)
7. Aleksandar Stojkov (szerb)
VARGA DONÁT (KSI SE)


NŐK

40 KG (12 induló)
1. Anasztaszija Balaban (ukrán)
2. Muberra Gunes (török)
3. Ana Bjelics (szerb)
3. Silvia Gherman (román)
5. HARMATH ESZTER (UTE)
5. Anamaria Stroe (román)
7. Larisa Constantin (román)
7. Paulina Turcsan (moldáv)

44 KG (17 induló)
1. KARDOS TÍMEA (Győri AC)
2. Ozge Andic (török)
3. Ana Viktorija Puljiz (horvát)
3. Gamze Sayma (török)
5. Feyzanur Azak (török)
5. Teodora Csopics (szerb)
7. Alina Corbeanu (román)
7. KLEIN DORINA (Ceglédi VSE)

48 KG (35 induló)
1. Andrea Sztojadinov (szerb)
2. Jana Makreckaja (fehérorosz)
3. Sara Russo (olasz)
3. VARGA BRIGITTA (KSI SE)
5. Braniszlava Bjelics (szerb)
5. Zeliha Cinci (török)
7. Frida Laxen (finn)
7. Alexandra Pasca (román)
9. GYERTYÁS RÓZA (Koroncó-Tutti)
9. KÖHLER ZSUZSANNA (Rákosvidéke-Hajtós DSE)

52 KG (32 induló)
1. ÖZBAS SZOFI (Ceglédi VSE)
2. Alessia Tedeschi (olasz)
3. Gefen Primo (izraeli)
3. Valjancina Troska (fehérorosz)
5. Kubra Senyayla (török)
5. Susanna Sundberg (finn)
7. Paz Kafri (izraeli)
7. KÁRMÁN ANDREA (UTE)
9. KOPASZ FANNI (Szegedi JSE)
IKLÓDI ANNA (Ceglédi VSE) helyezetlen

57 KG (28 induló)
1. MARÓTI ALEXANDRA (UTE)
2. Paula Gliga (román)
3. NYÍRI NIKOLETT (TOTO Sport SE)
3. Andela Popovic (szerb)
5. Anna Maria Manusheva (bolgár)
5. Topaz Shemesh (izraeli)
7. Valeria Borovik (fehérorosz)
7. Blanka Darida (román)
9. KATZENMAJER KÍRA (Mogyi-Bajai JC)
KEREKES GRÉTA (Ceglédi VSE)
helyezetlen

63 KG (31 induló)
1. Anetta Mosr (luxemburgi)
2. Lidia Brancheva (bolgár)
3. Klara Mosr (luxemburgi)
3. Ayten Yeksan (török)
5. BAJCSEV VIVIEN (BHSE)
5. Damaris Funeczan (román)
7. Ilaria Toma (román)
7. Elisa Toniolo (olasz)
9. SZILLI NÓRA (Győri AC)
CZERLAU JENNIFER (Miskolci JC),

TANDI ALEXA (Leányvár SE) és
TRAVÁNY KATA (Szatymaz SE) helyezetlen


70 KG (15 induló)
1. Mia Mihovilovic (horvát)
2. Merve Topoglu (török)
3. Inbar Lanir (izraeli)
3. Viktoryia Novikava (fehérorosz)
5. Diana Ruxandra Marcu (román)
5. Angelina Pirskaya (fehérorosz)
7. Marta Fiorini (olasz)
7. Pavlina Petrova (bolgár)

+70 KG (13 induló)
1. FARAGÓ PETRA (Miskolci VSC)
2. Mariia Merkulova (ukrán)
3. Cosmina Danila (román)
3. Oxana Diacenco (moldáv)
5. Hanna Kosza (román)
5. Alina Pastalouskaya (fehérorosz)
7. Bianca Prodan (román)
7. Sevda Tasli (török)


 
LEGYEN ÖN IS A KLUB TAGJA!
(Judoinfo.hu 2017
Horváth György
Fotó: EJU, Daniel Oprescu)