Egy bronzéremet és két pontszerző hetedik helyezést szereztek juniorjaink az Európa-bajnokság első versenynapján Málagában. A 48 kilogrammos címvédő Pupp Réka idén is éremig menetelt.

Két ippongyőzelemmel kezdett a 48 kilogramm tavalyi győztese, Pupp Réka. Az elődöntőben a későbbi győztes ukrán, Darija Blodid egy jukóval jobbnak bizonyult nála ezen a napon, azonban Braun Ákos tanítványa nem tört meg, a bronzmérkőzésen egy újabb ipponnal bebiztosította, hogy 2016-ban is a dobogóra állhasson a junior korcsoport kontinenstornáján.

A 44 kilogrammban Beringer Fatime intésnyi különbséggel nyerte első mérkőzését a török Cicek Akyuzzal ellen, s a folytatásban is az intéseké volt a főszerep, sajnos nem a mi javunkra. A Budaörsi SC judósa a legjobb négy közé jutásért belga, majd a vigaszágon orosz riválisától kapott ki a begyűjtött sidóknak köszönhetően, így végül a hetedik helyen zárta a viadalt.

A férfiak 55 kilogrammos súlycsoportjában Monori Dániel első ellenfele nem okozott nehézséget, valamivel több mint egy perc alatt ipponnal győzte le az izraeli Noam Leibát. A negyeddöntőben az azeri Natig Gurbanli vazarival, a vigaszágon az ugyancsak azeri Karamat Huseynov ipponnal győzte le az UTE judósát, aki a pontszerző hetedik helyig jutott.

A 66 kilogrammos Boros Bence és az 52 kilogrammos Maróti Alexandra egy-egy győzelmet könyvelhetett el, míg Pongrácz Bencének (60 kg) és Varga Brigittának (44 kg) egy-egy mérkőzés jutott a 2016-os junior Európa-bajnokságon.

55 KG. 1. forduló:
Monori Dániel erőnyerő. 2. forduló: Monori Dániel–Noam Leiba (izraeli) 10–0. Negyeddöntő: Monori Dániel–Natig Gurbanli (azeri) 0–7. A vigaszágon: Monori Dániel–Karamat Huseynov (azeri) 0–10.
60 KG. 1. forduló:
Pongrácz Bence–Robinzon Begralasvili (grúz) 0–10.
66 KG. 1. forduló:
Boros Bence–Jan Stolarek (lengyel) 5–0. 2. forduló: Boros Bence–Mathias Czizsek (osztrák) 0–5.

NŐK.
44 KG. 1. forduló:
Beringer Fatime és Varga Brigitta erőnyerő. 2. forduló: Beringer Fatime–Cicek Akyuz (török) intéssel 1–0, Varga Brigitta–Cvetelina Cvetanova (bolgár) 0–7. Negyeddöntő: Beringer Fatime–Lois Petit (belga) intéssel 0–1. A vigaszágon: Beringer Fatime–Vladlena Zerscsikova intéssel 0–1.
48 KG. 1. forduló: Pupp Réka erőnyerő. 2. forduló: Pupp Réka–Maria Siderot (portugál) 10–0. Negyeddöntő: Pupp Réka–Romane Yvin (francia) 10–0. Elődöntő: Pupp Réka–Darija Blodid (ukrán) 0–5. A 3. helyért: Pupp Réka–Laura Martinez Abelenda (spanyol) 10–0.
52 KG. 1. forduló: Maróti Alexandra–Cleonia Raicu (román) 5–0. 2. forduló: Maróti Alexandra–Irem Korkmaz (török) intéssel 0–1.