Ma harminchét esztendős a franciák olimpiai ezüstérmes, világ- és Európa-bajnok judósa, Celine Lebrun.

Karen KIENHUYS (NED) x Céline LEBRUN by McCormick1971

Lebrun akcióban (1. rész)

A kontratámadások specialistájának tartották, nem véletlenül. Kiforrott technikáival a sydneyi olimpián ezüstéremig jutott, egy évvel később, a müncheni világbajnokságon pedig aranyérmes lett. Celine Lebrun ötször állhatott az Európa-bajnoki dobogó legfelső fokán és pályafutása során tizenhárom Világkupa-viadalt nyert meg – köztük hatszor kedvenc versenyét, a párizsi szupertornát.

A francia sportolónő 2011-ben, az azerbajdzsáni World Judo Mastersen megszerzett ezüstéremmel zárta pályafutását, holott „befutó” helyen állt a londoni olimpiai kvalifikációban – a 78 kilogrammban végül a 2011-es világbajnok Audrey Tcheumeo képviselte a francia színeket, aki a bronzéremig jutott.

Mizuho MATSUZAKI (JPN) x Céline LEBRUN by McCormick1971

Lebrun akcióban (2. rész)

Nekünk is van ünnepeltünk: ma harminchét esztendős a magyar bajnoki bronzérmes, junior ob-aranyérmes Csehi István. Isten éltesse!