Százharmincöt judós részvételével rendezték meg szombaton Kecskeméten az idei első osztályú országos bajnokságot, amelyen a londoni olimpikonjaink közül hárman is tatamira léptek a Messzi István-sportcsarnokban.

Az ob legeredményesebb csapata, a paksi Atomerőmű SE lett, három arany- és három bronzéremmel

Az indulók száma immár harmadik esztendeje haladja meg a százhaminc főt, ez pedig némi javulást jelent a korábbi évek száz fős mezőnyéhez képest, így is akadt azonban nagyon „lyukas” súlycsoport az idei ob-n: a női 52 kilogrammosok versenyében csupán egy judós adta le a nevezését, így ő lett a bajnok.

A Messzi-sportcsarnokban jelen volt a londoni olimpián bronzérmes Csernoviczki Éva is, aki az 52 kilósok között indult volna, de a kevés – egészen pontosan egy – nevező miatt végül megváltoztatta a döntését.

„Nagyon hiányzik már a judo, szívesen versenyeznék, de talán megértik, hogy London után ennek így nem lett volna értelme” – mondta az Ippon Judo Tatabánya csillaga, aki az elmúlt hetek meghívásai után most már csöndesebb, szorgosabb időszakra vágyik. Edzőjével, édesapjával, Csernoviczki Csabával már megkezdték a felkészülést a 2013-as budapesti Európa-bajnokságra, de a londoni bronzérmes ebben az évben várhatóan már nem indul egy versenyen sem.

Jelen volt az ob-n, s az érmek átadásában is segédkezett az egykori sikerkapitánynak, Moravetz Ferencnek a másik londoni érmesünk, Ungvári Miklós is, aki ezen a napon jó néhány rendezvény résztvevője volt. Délelőtt egy autós eseményen nyomta a gázpedált, delután ő rúgta a kezdőrúgást a Kecskeméten megrendezett válogatott rögbimeccsen, s eközben, amikor csak tehette, visszatért az övéi közé, állta a judósok „rohamait”, közös fényképekhez állt oda, autogramokat osztott, s készségesen mesélt élményeiről.

A londoniak közül találkozhattunk Kecskeméten a négyszeres világbajnoki érmes Mészáros Anett-tel is, a Honvéd-Kipex klasszisa ezúttal klubtársainak sikeréért szorított. Toncs Péter versenyzői különösen a 100 kilogrammban remekeltek, ahol ketten is dobogóra állhattak, közülük a junior-vb bronzérmes Vér Gábor szerezte meg a bajnoki címet. A másik Honvéd-Kipex győzelem a 66 kilogrammos U23-as Európa-bajnok Zámbori Bence nevéhez fűződik, aki a hazai mezőnyben remek teljesítményt nyújtott.

A kecskeméti ob legsikeresebb klubja a paksi Atomerőmű SE lett, Hangyási László tanítványai közül a két londoni olimpikon, Csoknyai László (81) és Bor Barna (+100) magabiztos teljesítményt nyújtva szerezte meg az első helyezést súlycsoportjában, míg a 73 kilogrammosoknál Kiss Norbert iratkozott fel a bajnokok öröklistájára. Érdekesség, hogy ugyanebben a súlycsoportban aratta egykoron nagy sikereit Braun Ákos is, a világ- és Európa-bajnok judós ezúttal edzőként segítette a paksi fiatalokat.

Jól sikerült a kecskeméti viadal a KSI SE együttesének is: Pánczél Gábor a 60 kilogrammos Csizovszky Ferenc, a 90 kilós Tóth Krisztián és a pekingi olimpikon Baczkó Bernadett (63) bajnoki győzelme után gratulálhatott versenyzőjének. A vb-bronzérmes Baczkó Bernadett már kilenc bajnoki aranyéremnél tart!

Ami a többi aranyérmest illeti: a 48 kilósoknál az UTE fiatalja, Kiss Renáta negyedik felnőtt aranyát ünnepelhette, az 52 kilósoknál Balogh Daniella ellenfél nélkül lett aranyérmes, az 57 kilogrammban és a 70 kilogrammban Szabó Ferenc lányai újráztak: Szabó Katinka és Szabó Franciska is megvédte bajnoki címét! A 78 kilósoknál a szegedi Nagy Kitti, a női nehézsúlyban pedig a kaposvári Kárpáti Emese lett a bajnok.