2012. május 13.

Tizenöt magyar érem a masters Eb-ről!

Összesen tizenöt érmet – két aranyat, öt ezüstöt és nyolc bronzot – szereztek a magyar judósok a masters Európa-bajnokságon a lengyelországi Opolében, ezzel huszonhat fős küldöttségünk az éremtáblázat hetedik helyén végzett. Az Eb-n harmincegy ország 472 judósa lépett tatamira.

Péter Sándor az M9-es kategória 100 kilogrammosai között lett Európa-bajnok

Az éremtáblázat első helyére Oroszország került (27 arany-, 21 ezüst- és 14 bronzérem), megelőzve Németországot (11, 8, 10), a házigazda Lengyelországot (7, 6, 10), Franciaországot (6, 6, 20), Olaszországot (4, 4, 5) és Nagy-Britanniát (3, 1, 0).

A magyar válogatottból két judósunk állhatott fel a dobogó legfelső fokára, mindketten voltak már korosztályos világ- és Európa-bajnokok: az M5-ös kategóriában a nehézsúlyúak versenyében a bajai Tamás László, míg az M9-es korcsoport 100 kilósai között Péter Sándor vehetett át aranyérmet.

Tamás László (középen) újra Európa-bajnok lett

Ezüstérmet szerzett Korányi Miklós (M4, 60), Németh Károly (M6, 81), Zelenyánszky András (M7, +100), Milos Ildikó (F1, 48) és Vészi Klára (F2, 57), bronzérmes lett Büki Péter (M2, 73), Horváth Tamás (M3, 100), Nagy-Hinst István (M6, 100), Sárkány László (M3, 66), Szabó Zsolt (M1, 81), Szaszkó Ákos (M1, 90), Sztancs Gábor (M8, 90) és Zachar Attila (M3, 73).

Essősy Ákos (M1, 81), Göndöcs Attila (M3, 60), Nagy Aladár (M6, 66), Nagy István (M1, 81), Szentpétery Arnold (M1, 100) és Karafiáth Bea (F2, 63) az ötödik, Márkus Barnabás (M3, 90) és Zsobrák János Illés (M2, 66) a hetedik, Staudt Béla (M4, 81) pedig a kilencedik helyen végzett.

A masters Európa-bajnokság eredményei: KLIKK IDE!

LEGYEN ÖN IS A KLUB TAGJA!

(Judoinfo.hu 2012
Gombkötő Roland
Fotó: EJU)

Bravó tanár úr! Horváth Tamás vb-bronzérmes

Nagyszerű teljesítményt nyújtva bronzérmet nyert az idei, Floridában megrendezett veterán világbajnokságon Horváth Tamás, a TE Küzdősportok Tanszékének negyvenhat esztendős mesteroktatója.

Amerikában lett vb-bronzérmes Gőgh Tamás

A tengerentúlon élte át sportolói pályafutása legnagyobb sikerét. Gőgh Tamás Gútáról indult, Besztercebányán profiskodott, tíz éve Angliában él. A 38 éves judós szlovák színekben lett minap bronzérmes az amerikai veterán világbajnokságon.

Újabb hat vb-érem a Magyar Judomesterek Clubjánál

A Magyar Judomesterek Clubja SE versenyzői hét fővel vettek részt a floridai Fort Lauderdale-ben a 2016. évi veterán világbajnokságon Flóri Miklós edző vezetésével. Örömmel számolunk be arról, hogy sportolóik ismét nagy sikereket értek el, összesen hat érmet szereztek az évről évre erősödő mezőnyben.

Csíki érmek a veterán világbajnokságon

Két világbajnoki érmet szereztek a magyar színekben induló csíki judósok az Amerikai Egyesült Államokban megrendezett veterán világbajnokságon. Szőcs László második, Sinka Szabolcs pedig harmadik lett korcsoportjában.

Nyolc magyar érem a veterán világbajnokságon!

Hatvanhárom ország csaknem ezer judósa lépett tatamira a 8. IJF veterán világbajnokságon Fort Lauderdale-ben. A tizenhárom fős magyar csapat kitűnően szerepelt, s nyolc éremmel térhet haza.

Veterán világbajnokság Floridában!

November 18. és 21. között rendezik a 8. IJF veterán világbajnokságot, a helyszín ezúttal az Amerikai Egyesült Államokban, Fort Lauderdale városa lesz. A magyar színeket tizenhárom versenyző képviseli.   ÉLŐ EREDMÉNYEK

Képek a Magyar Judomesterek Clubjának edzéséről

Három héttel a soron következő veterán világbajnokság előtt látogatta meg a Judoinfo stábja a Magyar Judomesterek Clubját. Egy intenzív, ám rendkívül jó hangulatban zajló edzéshez volt szerencsénk, igaz mi csak a tatami széléről követtük az eseményeket. Beszéljenek most helyettünk a képek:

Aktívan versenyeznek, s versenyeket is szerveznek a veteránok

A Magyar Judomesterek Clubjának judósai állandó résztvevői a veterán versenyeknek, Az egyesület megalakulása óta az összes veterán világ- és Európa-bajnokságon részt vettek, s csaknem az összes helyszínről érmekkel tértek haza.