2012. május 13.

Tizenöt magyar érem a masters Eb-ről!

Összesen tizenöt érmet – két aranyat, öt ezüstöt és nyolc bronzot – szereztek a magyar judósok a masters Európa-bajnokságon a lengyelországi Opolében, ezzel huszonhat fős küldöttségünk az éremtáblázat hetedik helyén végzett. Az Eb-n harmincegy ország 472 judósa lépett tatamira.

Péter Sándor az M9-es kategória 100 kilogrammosai között lett Európa-bajnok

Az éremtáblázat első helyére Oroszország került (27 arany-, 21 ezüst- és 14 bronzérem), megelőzve Németországot (11, 8, 10), a házigazda Lengyelországot (7, 6, 10), Franciaországot (6, 6, 20), Olaszországot (4, 4, 5) és Nagy-Britanniát (3, 1, 0).

A magyar válogatottból két judósunk állhatott fel a dobogó legfelső fokára, mindketten voltak már korosztályos világ- és Európa-bajnokok: az M5-ös kategóriában a nehézsúlyúak versenyében a bajai Tamás László, míg az M9-es korcsoport 100 kilósai között Péter Sándor vehetett át aranyérmet.

Tamás László (középen) újra Európa-bajnok lett

Ezüstérmet szerzett Korányi Miklós (M4, 60), Németh Károly (M6, 81), Zelenyánszky András (M7, +100), Milos Ildikó (F1, 48) és Vészi Klára (F2, 57), bronzérmes lett Büki Péter (M2, 73), Horváth Tamás (M3, 100), Nagy-Hinst István (M6, 100), Sárkány László (M3, 66), Szabó Zsolt (M1, 81), Szaszkó Ákos (M1, 90), Sztancs Gábor (M8, 90) és Zachar Attila (M3, 73).

Essősy Ákos (M1, 81), Göndöcs Attila (M3, 60), Nagy Aladár (M6, 66), Nagy István (M1, 81), Szentpétery Arnold (M1, 100) és Karafiáth Bea (F2, 63) az ötödik, Márkus Barnabás (M3, 90) és Zsobrák János Illés (M2, 66) a hetedik, Staudt Béla (M4, 81) pedig a kilencedik helyen végzett.

A masters Európa-bajnokság eredményei: KLIKK IDE!

LEGYEN ÖN IS A KLUB TAGJA!

(Judoinfo.hu 2012
Gombkötő Roland
Fotó: EJU)

Magyar Judomesterek Clubja: három érem a fiatalok között

A Magyar Judomesterek Clubja is részt vett a III. osztályú felnőtt országos bajnokságon, amelyet december első vasárnapján a Megyeri úti Horváth Istán Judocsarnokban rendeztek meg.

Elhunyt Legény István

Elhunyt Legény István, az MTK legendás judocsapatának tagja, aki három alkalommal (1959-ben, 1960-ban és 1961-ben) is megnyerte az egyéni országos bajnokságot.

Magyar érmek a cseh veterán bajnokságon

Október 28-án rendezték Prágában a cseh veterán bajnokságot. A szerény körülmények között – két tatamin – megrendezett bajnokságon mintegy százhúsz sportoló vett részt.

Szatmárnémetiben remekeltek a magyar veteránok

A Szatmárnémetiben megrendezett nyílt román masters bajnokságon tizenkét magyar sportoló vet részt Flóri Miklós csapatvezető irányításával. Jó eredmények születtek, különösen értékes a csapatbajnokság megnyerése.

Egerszegi veterán vb-ezüst

Ifjabb Nagysolymosi Sándor, a Zalaegerszegi Judo Sportegyesület versenyzője és vezetőedzője is indult, sőt, ezüstérmet szerzett az idei veterán világbajnokságon és ezzel elérte az eddigi legnagyobb sikert a zalaegerszegi judo történetében.

Nyolc magyar érem a veterán világbajnokságon!

Ötven két ország több mint ezeregyszáz judósa lépett tatamira a 9. IJF veterán világbajnokságon az olaszországi Olbiában. A tizenhét fős magyar csapat kitűnően szerepelt, s nyolc éremmel térhetett haza.

Jön a veterán világbajnokság!

Szeptember 30. és október 3. között rendezik a 9. IJF veterán világbajnokságot, a helyszín ezúttal Olaszországban, Olbia városa lesz. A magyar színeket tizenkilenc versenyző képviseli. ÉLŐ EREDMÉNYEK

A PVSK két judósa is Európa-bajnok lett Zágrábban

Három éremmel, két arannyal és egy bronzzal térhettek haza a Pécsi VSK színeit képviselő versenyzők a Zágrábban megrendezett veterán Európa-bajnokságról.