mira a kétszeres Eb-ezüstérmes Cser-
noviczki Éva, aki ötödik lett az Abu-
Dzabiban zajló Grand Prix-n.
ÉLŐ EREDMÉNYEK

Az Ippon Judo Tatabánya versenyzője az első fordulóban erőnyerő volt, majd jukóval legyőzte az örmény Arutyunyant.

Image
Csernoviczki Éva (kékben) ismét összecsapott az orosz Bogdanovával

A negyeddöntőben Csernoviczki Éva az oroszok kétszeres U23-as Európa-bajnokával, Ludmilla Bogdanovával csapott össze, legutóbb, az áprilisi bécsi Európa-bajnokságon a tatabányai versenyző nyert, csakhogy ő azóta túl van egy súlyos sérülésen és az azt követő operáción.

Ezúttal Bogdanova volt a jobb, így ő jutott tovább, végül a fináléban a román olimpiai bajnok Dumitrutól kapott ki. Csernoviczki Éva az ötödik helyen zárt, így negyven pontot gyűjtött az olimpiai kvalifikációs sorozatban.

A viadalon kedden négy versenyzőnkért szoríthatunk, tatamira lép Ungvári Attila (73, Restart-Ceglédi VSE), Taraba Sándor (UTE), Csoknyai László (Paksi Atomerőmű SE) és ifj. Nagysolymosi Sándor (Kecskeméti JC). A döntő blokkot a DigiSport 13.45-től élőben közvetíti.

Az Abu-Dzabi Grand Prix eredményei: KLIKK IDE!