Tizenhárom érmet gyűjtöttek a Miskolci VSC-MVSI judósa a közelmúlt rangos versenyein, Zágrábban, Siklóson és Cegléden.

A horvát fővárosban hatalmas mezőny, összesen csaknem nyolcszáz judós részvételével rendezték meg az ifjúsági Európa-kupa viadalt, amelyen a miskolci sportolók közül Turánszki Zalán a 90 kilogrammosok között kiemelkedő teljesítményt nyújtva a dobogó második fokára állhatott fel! A +70 kilogrammban Faragó Petra az ötödik helyen végzett.

Jól sikerült az MVSC-MVSI versenyzői számára a siklósi junior magyar bajnokság, amelyen Kálmán Tibor és Kavagucsi Judaj tanítványai összesen hét érmet szereztek.

Junior országos bajnokság, Siklós

Aranyérmes: Feczkó Csanád (55 kg)
Ezüstérmes: Faragó Petra (+78 kg), Tóth Apor (90 kg)
Bronzérmes: Kriza Anna (44 kg), Gecsei Dorottya (63 kg), Sáfrány Péter (81 kg), Turánszki Zalán (90 kg)

A serdülő diákolimpia országos döntőjére Cegléden került sor, az MVSC-MVSI a csapatversenyben a dobogó harmadik fokára állhatott.

Serdülő diákolimpia, Cegléd

Ezüstérmes: Herczeg Milán (55 kg), Valkó Véda (63 kg)
Bronzérmes: Bazsányi Dorka (36 kg), Pásztor Eszter (57 kg), Herczeg Martin (55 kg)
Ötödik helyezett: Kovács Zsuzsa (48 kg), Tóth Gergő (50 kg)
Hetedik helyezett: Bátor Roland (45 kg), Balogh Csaba (45 kg), Kovács Csaba (55 kg)
A csapatversenyben: 1. Ceglédi VSE 31 pont, 2. Judo SZK 31, 3. Miskolci VSC-MVSI 31