Miskolcon, az 5. XIXO Mikulás-kupa nemzetközi tornán léptek tatamira a Szatmárnémeti VSK judósai. Gergely Attila edző vezetésével öt gyerek utazott el a tornára, ahol több magyarországi és romániai klub judokái mellett ausztriai, lengyelországi, szlovákiai és ukrajnai sportolók is megküzdöttek.

Jeromos Álmos a nyolc éven aluliak versenyében verte 25 kilogrammosok mezőnyét: mindhárom meccsét idő előtt nyerte meg, így a dobogó legfelső fokára állhatott fel. Salajan-Kinczel Erik (hét éven aluliak, 25 kg), Reinegger András (hét éven aluliak, 27 kg) és Balog Alex (hét éven aluliak, 34 kg) csak a döntő mérkőzést vesztették el, ezzel ezüstérmet nyertek, míg Haosi Anna (hét éven aluliak, 25 kg) bronzéremmel tért haza Miskolcról.

Gergely Attila ezúton mond köszönetet a szülőknek, akik biztosították az utazási és részvételi költségeket.