Kilenc versenyzővel vett részt a Kecskeméti JC-KESI judo szekciója a solti Tavasz-kupán. Szabó Lili minden mérkőzését ipponnal abszolválta, így a zsűri őt jelölte a legtechnikásabb versenyző díjára.

Jaksa Ákos, Major Ádám, Kékesi Levente, Zsadányi Zsolt és Lipótzy Dani is első helyezést érték el súlycsoportjukban, három, illetve négy győzelmet aratva. Kriminál Áron és Benkovits Bendegúz ezüstéremmel, míg Hrabovszky Ricsi bronzzal gazdagodott.

Nyolc éremmel és nyolc pontszerző helyezéssel zárt a Kecskeméti JC-KESI judo csapata a nagykőrösi Kőrös-kupán. Három arany-, két ezüst- és három bronzéremmel tértek haza a kecskeméti versenyzők. Kiemelkedő volt Jaksa Ákos szereplése a 45 kilogrammos serdülők között. Minden mérkőzését megnyerve haladt a döntőig. A fináléban hatalmas nyerni akarásáról számot adva diadalmaskodott. Példa értékű volt Hrabovszky Richárd és Zsadányi Zsolt menetelése az 55 kilogrammban. Míg az első ezüst-, a másik bronzérmes lett. Kriminál Áron és Sándor Petra is ki tudott lépni saját árnyékából. Áron első Petra harmadik helyen végzett.

KJC-KESI egyéni eredmények
Serdülő
Aranyérmes:
Jaksa Ákos (45 kg), Kriminál Áron (+81 kg)
Ezüstérmes: Hrabovszky Richárd (55 kg)
Bronzérmes: Zsadányi Zsolt (55 kg), Sándor Petra Luca (52 kg)
Ötödik helyezett: Szabó Lili (52 kg)

Diák A-korosztály
Ezüstérmes:
Feyér Zétény (32 kg)
Ötödik helyezett: Szakonyi Kristóf (45 kg), Kismok Balázs (60 kg)

Bronzérmes: Benkovics Bendegúz (45 kg)
Ötödik helyezett: Kis Ernő (30 kg), Feyér Csanád (33 kg), Koller Félix Dániel (36 kg)
Hetedik helyezett: Szendrővári Zsombor (36 kg)

A fiatal kecskeméti judókáknak ezúttal nem sikerült érmet szerezniük, viszont legtöbben pontszerző helyen végeztek Siklóson. Indulónk nagy része a fiatalabbak közé tartozik, hiszen a serdülő korosztály két éves. Major Ádám két évvel öregebbek között is megállta helyét az ötödik helyen zárt. Jaksa Ákos és Zsadányi Zsolt kissé fáradtnak tűnt az elmúlt hétvégi jó szerepléshez képest, Sándor Petrának és Kékesi Levinek még erősödnie kell. Hrabovszky Richárd ígéretesen küzdött, s ötödik lett. Sajnos nem ment le a verseny sérülésmentesen, Szabó Sára első meccsén érkezett szerencsétlenül a tatamira.

Hrabovszky Richárd (55 kg), Major Ádám (60 kg)
Hetedik helyezett: Jaksa Ákos (45 kg) Zsadányi Zsolt (55 kg), Sándor Petra Luca (52 kg)
Felkészítő edző: Nagysolymosi Sándor, Nagysolymosi Tibor