2017. szeptember 11.

Két magyar arany Pozsonyból!

Harmincegy ország 318 judósának részvételével került sor a pozsonyi Európa-kupára a hétvégén. A magyar színeket tizenkilenc férfi és hat női versenyző képviselte.



A SUZUKI JUDO VILÁGBAJNOKSÁGON is biztatóan szereplő 100 kilogrammos Ohát Zalán és a nehézsúlyú Kárpáti Emese is remek napot fogott ki, mindketten a dobogó legfelső fokáig meneteltek. A ceglédi judós három ippon- és két vazaris győzelmet könyvelhetett el úgy, hogy senki sem tudott rajta pontot érő akciót bemutatni. A KSI SE kiválósága a négyfős mezőnyben mindhárom riválisát legyőzve biztosította be aranyérmét.



Az UTE 60 kilogrammos tehetsége, Pongrácz Bence egyetlen vereséggel, összesen hat mérkőzésen küzdve szerezte meg a bronzérmet. A bajai Knetig Emőke bár vereséggel nyitott az 52 kilogrammban, a vigaszágon már nem hibázott, így ő is a dobogó alsó fokára állhatott fel. A 81 kilogrammos Köller Milán és a 48 kilogrammos Erdélyi Lilla a még pontszerző hetedik helyen végzett a tornán.

Az éremtáblázat első három helyét Szlovénia (3 arany, 0 ezüst, 0 bronz), Hollandia (2, 1, 3) és Ukrajna (2, 1, 1) szerezte meg, Magyarország az előkelő negyedik helyig jutott.


EURÓPA-KUPA, POZSONY


FÉRFIAK

60 KG (26 induló)
1. David Starkel (szlovén)
2. Stefano Monticone (olasz)
3. Bartlomiej Garbacik (lengyel)
3. PONGRÁCZ BENCE (UTE)
5. Michal Cerny (cseh)
5. Bas Koffijberg (holland)
7. Bernard Azinovic (horvát)
7. Lukas Klemm (német)

66 KG (28 induló)
1. Lukasz Golus (lengyel)
2. Ilija Ciganovics (szerb)
3. Gourgen Aleksanyan (belga)
3. Jacek Brysz (lengyel)
5. Olekszandr Mojsej (ukrán)
5. Biagio Stefanelli (olasz)
7. Bartosz Dobranowski (lengyel)
7. Arkadiusz Makarewicz (lengyel)
9. BARTHA ÁKOS (Miskolci VSC)
BOGNÁR PÉTER (Atomerőmű SE),
CSEH MÁRK (Kecskeméti JC)
TÓTH KRISZTIÁN (Ippon Judo Tatabánya)

73 KG (55 induló)
1. Augusto Meloni (olasz)
2. Enrico Parlati (olasz)
3. Kenneth Henneveld (holland)
3. Deividas Tarulis (litván)
5. Kevin Bakker (holland)
5. Herbert Wicker (osztrák)
7. Denis Caro (belga)
7. Michael Winkler (osztrák)
9. STADLER ÁDÁM (BHSE)
9. VÉGVÁRI MARTIN (Mogyi-Bajai JC)
HEGEDŰS BENDEGÚZ (UTE),
ŐRI FELICIÁN (Ippon Judo Tatabánya),
TAKÁCS MÁRTON (BHSE),
TÖRÖK ROLAND (BHSE) és
WINDISCHMANN BENCE (Atomerőmű SE) helyezetlen

81 KG (45 induló)
1. Eldar Panhani (ukrán)
2. Owen Livesey (brit)
3. Alpha Oumar Djalo (francia)
3. Diego Frustaci (olasz)
5. Benoit Collin (francia)
5. Bodan Zusko (ukrán)
7. KÖLLER MILÁN (Mogyi-Bajai JC)
7. Damian Stepień (lengyel)
AKKERMAN GERGELY (Atomerőmű SE),
BEVIZ BARNABÁS (BHSE) és
IKLÓDI MÁTÉ (Egeri VSI) helyezetlen

90 KG (31 induló)
1. Peter Zilka (szlovák)
2. Jiri Petr (cseh)
3. Domenico Di Guida (olasz)
3. Rafal Kozlowski (lengyel)
5. Johannes Pacher (osztrák)
5. Bas Van Empelen (holland)
7. Raffaele D'Alessandro (olasz)
7. Ihor Knis (ukrán)
9. VERES MÁRTON (UTE)

100 KG (23 induló)
1. OHÁT ZALÁN (Ceglédi VSE)
2. Bojan Doszen (szerb)
3. Pierre Louis Guerin (francia)
3. Danilo Hutszol (ukrán)
5. John Jayne (amerikai)
5. Rokas Simonis (litván)
7. Matej Hajas (szlovák)
7. Rokas Nenartavicius (litván)
KASZÁS ANDRÁS (BHSE) helyezetlen

+100 KG (12 induló)
1. Mircea Croitoru (román)
2. Fedir Panko (ukrán)
3. Michal Horák (cseh)
3. Vladut Simionescu (román)
5. Andrew Melbourne (brit)
5. Tomasz Talach (lengyel)
7. Benjamin Bouizgarne (német)
7. Michal Dudek (lengyel)


NŐK

48 KG (13 induló)
1. Marusa Stangar (szlovén)
2. Jelizaveta Sztepanova (orosz)
3. Mara Tabea Kraft (osztrák)
3. Joanna Stankiewicz (lengyel)
5. Kelly Staddon (brit)
5. Katarzyna Wiszniewska (lengyel)
7. ERDÉLYI LILLA (Budaörsi SC)
7. Marianne Kosonen (finn)

52 KG (17 induló)
1. Anja Stangar (szlovén)
2. Tamara Silva (svájci)
3. KNETIG EMŐKE (Mogyi-Bajai JC)
3. Karolina Pieńkowska (lengyel)
5. Tinka Easton (ausztrál)
5. Madelene Rubinstein (norvég)
7. Francesca Giorda (olasz)
7. Diana Suess (német)

57 KG (28 induló)
1. Marija Szkora (ukrán)
2. Martina Lo Giudice (olasz)
3. Miriam Boi (olasz)
3. Pauline Starke (német)
5. Federica Luciano (olasz)
5. Viktoria Majorosova (szlovák)
7. Olekszandra Palagyicseva (ukrán)
7. Pauline Wulff (német)
BALOGH DANIELLA (BHSE) és
SIROKI IBOLYA (Budaörsi SC) helyezetlen

63 KG (27 induló)
1. Geke Van den Berg (holland)
2. Iris Iwema (holland)
3. Lucija Babic (horvát)
3. Michelle Benjamins (holland)
5. Carina Hildbrand (svájci)
5. Marie Klose (német)
7. Michaela Kulikova (cseh)
7. Angelika Szymańska (lengyel)
POLYÁK KRISZTINA (Budaörsi SC) helyezetlen

70 KG (9 induló)
1. Evelien Berndsen (holland)
2. Alina Lengweiler (svájci)
3. Aoife Coughlan (ausztrál)
3. Urszula Hofman (lengyel)
5. Maja Blagojevic (horvát)
5. Patrycja Lorenc (lengyel)
7. Aleksandra Grygielj (lengyel)

78 KG (10 induló)
1. Teresa Zenker (német)
2. Lucia Tangorre (olasz)
3. Jasmijn Lesterhuis (holland)
3. Linda Politi (olasz)
5. Emma Reid (brit)
5. Urska Torkar (szlovén)
7. Urszka Urek (szlovén)
7. Melanie Wallis (ausztrál)

+78 KG (4 induló)
1. KÁRPÁTI EMESE (KSI SE)
2. Tina Radic (horvát)
3. Ina Bauernfeind (német)


 
LEGYEN ÖN IS A KLUB TAGJA!
(Judoinfo.hu 2017
Fotó: EJU, Miroslav Petrik)