2017. augusztus 12.

Ifjúsági világbajnokság: már három bronzéremnél járunk!

Tóth Benedek révén a Chilében zajló ifjúsági világbajnokság harmadik napján is nyert érmet a magyar válogatott, a Rákosvidéke Hajtós DSE versenyzője a dobogó harmadik fokára állhatott fel.



A Chilében zajló ifjúsági világbajnokság harmadik napján négy magyar versenyző lépett tatamira. Ezúttal Nerpel Gergely (73 kg), Tóth Benedek (81 kg), Maróti Alexandra és Nyíri Nikolett (egyaránt 57 kg) bizonyíthatott.

A legmesszebbre Tóth Benedek jutott, aki erőnyerőként kezdett, majd bemelegítésnek 18 másodperc alatt ippont ért el a német Johann Lenz ellen. A kazah Szerikbolszin Sintasz elleni negyeddöntője sem ment végig, de az a találkozó jóval tovább tartott.

Az elődöntőben az argentin Agustin Gil elleni küzdelem hosszabbításba torkollt, miután mindkét versenyző neve mellett egy-egy vazari állt az eredményjelzőn. Csaknem hatperces küzdelem után a dél-amerikai ellenfél szerezte meg az aranypontot, Benedek így a bronzéremért küzdhetett.

Az üzbég Muzaffarbek Turobojev elleni csata sem dőlt el négy perc alatt, a magyar fiúnak így a nap második hosszabbításában kellett helytállnia. Meg is tette: hat perc elteltével vazarit ért el, azzal megszerezte a magyar küldöttség negyedik érmét a világbajnokságon. Benedek nem mellesleg mindhárom nyári világversenyén dobogóra állhatott.

 


Ifjúsági világbajnoki érmeseink

Aranyérmes (2)
Gercsák Szabina (63 kg, 2013, Miami)
Varga Brigitta (48 kg, 2017, Santiago de Chile)

Ezüstérmes (3)
Tóth Krisztián (73 kg, 2009, Budapest)
Mihalovits Kincső (44 kg, 2013, Miami)
Tóth Fanni (+70 kg, 2015, Szarajevó)

Bronzérmes (3)
Feczkó Csanád (50 kg, 2017, Santiago de Chile)
Özbas Szofi (52 kg, 2017, Santiago de Chile)
Tóth Benedek (81 kg, 2017, Santiago de Chile)


Nerpel Gergelynek nem volt szerencséje a sorsolással, hiszen rögtön az első mérkőzésén a későbbi győztes Lasa Bekaurival került szembe. Ugyan a magyar versenyző eljutott a hosszabbításig, de a grúz szerezte meg az aranypontot.

Nyíri Nikolett sem kapott könnyű ellenfelet, a későbbi bronzérmes japán, Haruka Nakaja vazarival bizonyult jobbnak nála a nyitányon. Maróti Alexandrát a szerb Marica Perisics győzte le ipponnal az első mérkőzésén.

Szombaton három magyar versenyzőnek szurkolhatunk, Tóth Csaba (90 kg), Sipőcz Richárd (+90 kg) és Faragó Petra (+70 kg) lép szőnyegre az egyéni küzdelmek utolsó napján. Vasárnap a vegyes csapatversennyel zárul a világbajnokság.


IFJÚSÁGI VILÁGBAJNOKSÁG, SANTIAGO DE CHILE


FÉRFIAK

50 KG (19 induló)
1. Aldi De Oliveira (brazil)
2. Makszud Ocsilov (üzbég)
3. FECZKÓ CSANÁD (Miskolci VSC-MVSI)
3. Daan Moes (holland)
5. Abdulaziz Kara (török)
5. Ejder Tokay (török)
7. Juan Montealegre (kolumbiai)
7. Georgij Tretyakov (orosz)

55 KG (36 induló)
1. Mihrac Akkus (török)
2. Luka Kapanadze (grúz)
3. Abrek Nagucsev (orosz)
3. Szumi Hitojosi (japán)
5. Sukhbat Byambasuren (mongol)
5. An Szin Hjok (észak-koreai)
7. Hvang Kum Szong (észak-koreai)
7. Aristides Junior (brazil)
NAJI DÁVID (Kaposvári JK) és
VIDA ANDRÁS (Győri AC) helyezetlen

60 KG (33 induló)
1. Kazbek Nagucsev (orosz)
2. Nurzat Szalimbajev (kazah)
3. Narmandakh Bayanmunkh (mongol)
3. Kondo Hajato (japán)
5. Luigi Centracchio (olasz)
5. Vadim Csernov (ukrán)
7. Tomas Couzo Aspitia (argentin)
7. SZEREDÁS BOTOND (Nippon Sport JC)

66 KG (34 induló)
1. Kacura Ranto (japán)
2. Mark Hristov (bolgár)
3. Dzamoliddin Abdullojev (tádzsik)
3. Keagan Young (kanadai)
5. Bayram Kandemir (török)
5. Dmitrij Pridira (orosz)
7. Ian Kukita (argentin)
7. Giovanni Zaraca (olasz)

73 KG (33 induló)
1. Lasa Bekauri (grúz)
2. Nakahasi Daiki (japán)
3. Armen Agajan (orosz)
3. Muhammend Koc (török)
5. Ayman Elhoussaini (marokkói)
5. Adam Stodolski (lengyel)
7. Uros Nikolic (ausztrál)
7. Edi Serifovszki (macedón)
NERPEL GERGELY (Rákosvidéke Hajtós DSE) helyezetlen

81 KG (29 induló)
1. Eugen Matveiciuc (moldáv)
2. Agustin Gil (argentin)
3. Szerikbolszin Sintasz (kazah)
3. TÓTH BENEDEK (Rákosvidéke Hajtós DSE)
5. Dzakongir Madzidov (tádzsik)
5. Muaffarbek Turobojev (üzbég)
7. Hszu Csien An (tajvani)
7. Luka Khatelishvili (kanadai)


NŐK

40 KG (13 induló)
1. Marina Vorobeva (orosz)
2. Ivana Nikolics (montenegrói)
3. Anasztaszija Balaban (ukrán)
3. Jente Verstraeten (belga)
5. Glafira Boriszova (orosz)
5. Sara Kulim (kazah)
7. Ana Bjelics (szerb)
7. Maria Vera (IJF)

44 KG (22 induló)
1. Kavabata Haruka (japán)
2. Kim Dzsong Hung (észak-koreai)
3. Amanda Arraes (brazil)
3. Carlotta Avanzato (olasz)
5. Marjam Amhadova (orosz)
5. Liza Gateau (francia)
7. Laura Ferreira (brazil)
7. Gamze Sayma (török)
KARDOS TÍMEA (Győri AC) és
KLEIN DORINA (Ceglédi VSE) helyezetlen

48 KG (27 induló)
1. VARGA BRIGITTA (KSI SE)
2. Mascha Ballhaus (német)
3. Jana Gussenberg (német)
3. Vatanabe Aiko (japán)
5. Szita Kadambajeva (üzbég)
5. Andrea Sztojadinov (szerb)
7. Marta Kuras (lengyel)
7. Naomi Van Krevel (holland)

52 KG (33 induló)
1. Seija Ballhaus (német)
2. Faiza Mokdar (francia)
3. Kobajasi Mina (japán)
3. ÖZBAS SZOFI (Ceglédi VSE)
5. Nilufar Ermagambetova (üzbég)
5. Mun Huj Szong (észak-koreai)
7. Natalja Jelkina (orosz)
7. KÁRMÁN ANDREA (UTE)

57 KG (27 induló)
1. Kim Dzsuhi (dél-koreai)
2. Natalia Kropska (lengyel)
3. Giovanna Fusco (olasz)
3. Nakaja Haruka (japán)
5. Thayane Lemos (brazil)
5. Marica Perisics (szerb)
7. Habibe Afyonlu (török)
7. Lara Cvjetko (horvát)
MARÓTI ALEXANDRA (UTE) és
NYÍRI NIKOLETT(TOTO Sport SE) helyezetlen

63 KG (32 induló)
1. Juki Ayano (japán)
2. Gabriella Maraes (brazil)
3. Marjam Csanturia (grúz)
3. Annabella Winzig (német)
5. Meriem Khilfi (tunéziai)
5. Kim Szu Jon (észak-koreai)
7. Cindy Mera (kolumbiai)
7. Csun Juan Pej (tajvani)


A magyarok eredményei
FÉRFIAK
50 KG. 1. forduló:
Feczkó Csanád erőnyerő. 2. forduló: Feczkó Csanád–Tsogt-Ochir Byambajav (mongol) 10–0. 3. forduló: Feczkó Csanád–Makszund Ocsilov (üzbég) 0–7. A vigaszágon: Feczkó Csanád–Juan Montealegre (kolumbiai) 7–0. A 3. helyért: Feczkó Csanád–Ejder Toktay (török) 10–0.
55 KG. 1. forduló: Naji Dávid–Daniel Santos (portugál) 0–10; Vida András erőnyerő. 2. forduló: Vida András–Kum Szong Hvang (észak-koreai) 0–7.
60 KG. 1. forduló: Szeredás Botond erőnyerő. 2. forduló: Szeredás Botond–Abdullah Ozcan (török) 10–0. 3. forduló: Szeredás Botond–Willis Garcia (venezuelai) 7–0. 4. forduló: Szeredás Botond–Kondo Hajato (japán) 0–10. A vigaszágon: Szeredás Botond–Vadim Csernov (ukrán) 0–7.
73 KG. 1. forduló: Nerpel Gergely erőnyerő. 2. forduló: Nerpel Gergely–Lasa Beauri (grúz) 0–7.
81 KG. 1. forduló: Tóth Benedek erőnyerő. 2. forduló: Tóth Benedek–Johann Lenz (német) 10–0. 3. forduló: Tóth Benedek–Szerikbolszin Sintasz (kazah) 10–0. Elődöntő: Tóth Benedek–Agustin Gil (argentin) 0–7. A 3. helyért: Tóth Benedek–Muzaffarbek Turobojev (üzbég) 7–0.

NŐK
44 KG. 1. forduló: Kardos Tímea erőnyerő; Klein Dorina– Amanda Arraes (brazil) 0–7. 2. forduló: Kardos Tímea–Kavabata Haruka (japán) 0–7.
48 KG. 1. forduló: Varga Brigitta–Sophie Robins (ausztrál) 10–0. 2. forduló: Varga Brigitta–Chiara Palanca (olasz) 10–0. 3. forduló: Varga Brigitta–Jana Gussenberg (német) 10–0. Elődöntő: Varga Brigitta–Andrea Sztojadinov (szerb) 10–0. Döntő: Varga Brigitta–Mascha Ballhaus (német) 7–0.
52 KG. 1. forduló: Özbas Szofi és Kármán Andrea erőnyerő. 2. forduló: Özbas Szofi–Nicole Franzoi (brazil) 10–0; Kármán Andrea–Alexandra Lindsay (ausztrál) 7–0. 3. forduló: Özbas Szofi– Annika Wurfel (német) 10–0; Kármán Andrea–Skyler Cummings (amerikai) 7–0. 4. forduló: Özbas Szofi–Kobajasi Mina (japán) 10–0; Kármán Andrea–Nilufar Ermaganbetova (üzbég) 0–7. A vigaszágon: Kármán Andrea–Mun Huj Szong (észak-koreai) intéssel 0–1. Elődöntő: Özbas Szofi–Faiza Mokdar (francia) 0–10. A 3. helyért: Özbas Szofi–Mun Huj Szong (észak-koreai) 10–0.
57 KG. 1. forduló: Maróti Alexandra erőnyerő; Nyíri Nikolett–Nakaja Haruka (japán) 0–7. 2. forduló: Maróti Alexandra–Marica Perisics (szerb) 0–10.


 
LEGYEN ÖN IS A KLUB TAGJA!
(Judoinfo.hu 2017
Forrás: Utanpotlassport.hu
Lakner Gábor írása
Fotó: IJF, Mayorova Marina)