2017. augusztus 10.

Ifjúsági világbajnokság: bronzérem az első napon!

Feczkó Csanád bronzéremmel nyitott az ifjúsági világbajnokság első versenynapján. A Miskolci VSC-MVSI tehetsége az ifjúsági Eb-n szerzett ezüst, majd az EYOF-arany után Chilében, az ifjúsági világbajnokságon is felállhatott a dobogóra.



Feczkó Csanád villámgyors ippongyőzelemmel mutatkozott be a Santiago de Chilében zajló világbajnokságon, az 50 kilogrammos mezőnyben. A következő fordulóban üzbég riválisa hosszabbításban kicsikart győzelme azt jelentette, hogy a miskolci judós a vigaszágon folytathatta a küzdelmeket, az érmes remény azonban nem szállt el. Ahogy pedig azt már megszokhattuk, Feczkó Csanád ismét a dobogóig menetelt – a kolumbiai Juan Montealegre és a török Ejder Toktay legyőzésével –, s az idei harmadik ifjúsági világversenyen is éremnek örülhetett.

 

Ifjúsági világbajnoki érmeseink

Aranyérmes (1)
Gercsák Szabina (63 kg, 2013, Miami)

Ezüstérmes (3)
Tóth Krisztián (73 kg, 2009, Budapest)
Mihalovits Kincső (44 kg, 2013, Miami)
Tóth Fanni (+70 kg, 2015, Szarajevó)

Bronzérmes (1)
Feczkó Csanád (50 kg, 2017, Santiago de Chile)


Az 55 kilogrammban szereplő Naji Dávid és Vida András, valamint a 44 kilogrammos Kardos Tímea és Klein Dorina egyaránt egy-egy mérkőzésig jutott, s mind a négyen ideje korán távoztak a küzdelmekből.


Az ifjúsági világbajnokság további programja

Augusztus 10., csütörtök
Férfi 60
 (Szeredás Botond) és 66 kg
Női 48 (Varga Brigitta) és 52 kg (Özbas Szofi, Kármán Andrea)

Augusztus 11., péntek
Férfi 73 
(Nerpel Gergely) és 81 kg (Tóth Benedek)
Női 57 (Maróti Alexandra, Nyíri Nikolett) és 63 kg

Augusztus 12., szombat
Férfi 90
 (Tóth Csaba) és +90 kg (Sipőcz Richárd)
Női 70 és +70 kg (Faragó Petra)

Augusztus 13., vasárnap
Vegyes csapatverseny


IFJÚSÁGI VILÁGBAJNOKSÁG, SANTIAGO DE CHILE


FÉRFIAK

50 KG (19 induló)
1. Aldi De Oliveira (brazil)
2. Makszud Ocsilov (üzbég)
3. FECZKÓ CSANÁD (Miskolci VSC-MVSI)
3. Daan Moes (holland)
5. Abdulaziz Kara (török)
5. Ejder Tokay (török)
7. Juan Montealegre (kolumbiai)
7. Georgij Tretyakov (orosz)

55 KG (36 induló)
1. Mihrac Akkus (török)
2. Luka Kapanadze (grúz)
3. Abrek Nagucsev (orosz)
3. Szumi Hitojosi (japán)
5. Sukhbat Byambasuren (mongol)
5. An Szin Hjok (észak-koreai)
7. Hvang Kum Szong (észak-koreai)
7. Aristides Junior (brazil)
NAJI DÁVID (Kaposvári JK) és
VIDA ANDRÁS (Győri AC) helyezetlen


NŐK

40 KG (13 induló)
1. Marina Vorobeva (orosz)
2. Ivana Nikolics (montenegrói)
3. Anasztaszija Balaban (ukrán)
3. Jente Verstraeten (belga)
5. Glafira Boriszova (orosz)
5. Sara Kulim (kazah)
7. Ana Bjelics (szerb)
7. Maria Vera (IJF)

44 KG (22 induló)
1. Kavabata Haruka (japán)
2. Kim Dzsong Hung (észak-koreai)
3. Amanda Arraes (brazil)
3. Carlotta Avanzato (olasz)
5. Marjam Amhadova (orosz)
5. Liza Gateau (francia)
7. Laura Ferreira (brazil)
7. Gamze Sayma (török)
KARDOS TÍMEA (Győri AC) és
KLEIN DORINA (Ceglédi VSE) helyezetlen


A magyarok eredményei
FÉRFIAK
50 KG. 1. forduló:
Feczkó Csanád erőnyerő. 2. forduló: Feczkó Csanád–Tsogt-Ochir Byambajav (mongol) 10–0. 3. forduló: Feczkó Csanád–Makszund Ocsilov (üzbég) 0–7. A vigaszágon: Feczkó Csanád–Juan Montealegre (kolumbiai) 7–0. A 3. helyért: Feczkó Csanád–Ejder Toktay (török) 10–0.
55 KG. 1. forduló: Naji Dávid–Daniel Santos (portugál) 0–10; Vida András erőnyerő. 2. forduló: Vida András–Kum Szong Hvang (észak-koreai) 0–7.

NŐK
44 KG. 1. forduló: Kardos Tímea erőnyerő; Klein Dorina– Amanda Arraes (brazil) 0–7. 2. forduló: Kardos Tímea–Kavabata Haruka (japán) 0–7.


 
LEGYEN ÖN IS A KLUB TAGJA!
(Judoinfo.hu 2017
Fotó: IJF, Mayorova Marina)