Augusztus 28-án kezdődik az idei esztendő legnagyobb versenye, a SUZUKI JUDO VILÁGBAJNOKSÁG. A Start Plusz vendége volt dr. Tóth László, a Magyar Judo Szövetség elnöke, aki többek között azt is elárulj, mikor érkezik az orosz elnök.

Egy ragyogó magyar judósról meg kell emlékeznünk ezen a napon: ma ünnepelné hetvenkettedik születésnapját a magyar judosport első felnőtt világbajnoki érmese, Varga Imre. A Budapesti Spartacus csillaga 1979-ben Párizsban állhatott fel a világbajnoki dobogó harmadik fokára, a japán Jamasita Jaszuhiro, a francia Jean-Luc Rouge és a dél-koreai Cso Dzse Ki társaságában. A nehézsúlyban és az abszolút kategóriában versenyző Varga Imre rendkívül eredményes pályafutása során két világbajnoki ötödik hely mellett az Európa-bajnokságokon két ezüst- és három bronzérmet is szerzett. 2011 szeptemberben veszítette őt el a magyar judós társadalom.

Ma harminckét esztendős a kétszeres ob-bronzérmes Dravecz Zsolt és ma húsz az újpesti Erdős Szabolcs. Isten éltesse őket!